مردم روستای کرناوه پیشگام در برگزاری ویژه برنامه های سی و پنجمین سالگرد انقلاب

هر ساله مردم کشور ما به مناسبت فرارسیدن سالگرد انقلاب اسلامی که در تاریخ انقلاب به نام دهه فجر نام گذاری شده است ویژه برنامه هایی را انجام می دهند و به فرخندگی این پیروزی دست افشانی و پایکوبی می کنند. علاوه بر مردم شهرهای بزرگ و مرکز استانها , روستاها نیز نخودی در این آش ملی دارند و گاهی برنامه های که در روستا ها برگزار می شود رنگ و بوی شادی و خوشی بیشتر از شهرها است. در این میان مردم خاوری ترین نقطه جغرافیایی کشور یعنی کرناوه شیرین زود تر از دیگر نقاط کشور به پیشواز این گرامیداشت رفتند . روز پنج شنبه ساعتی پیش از آنکه  موذن روستا بر بالای گلدسته مسجد برود و بانگ اذان دهد و مردم را به ستایش یزدان پاک فرا بخواند , دربند ورودی روستا همان جایی که سیزده به درهایش مشهور است در رو به روی پاسگاه  گواه گردهمایی جوانان و مردانی بود که بیش از دو ساعت برای تماشای مسابقه هیجانی و توده پسند خر دوانی در سرمای صفر درجه بهمن ماه 92 چشم به راه این مسابقه بود. مسابقه با سخنرانی رئیس شورای روستا اقای رحمت فرجی آغاز شد , خطی سفید نقطه آغاز حرکت بود . هشت خر که بیشترشان به رنگ زمستان بودند و سوارشان نیز میان 10تا15 سال سن داشتند با شلیک دو گلوله تفنگ بادی از ورودی در پاسگاه آغاز و تا وردوی دره درگز(در گذشته که هنوز جاده ای نبود مردم این روستا و دیگر روستاییان برای رفتن به درگز ناگزیر بوند از این دره گذر کنند به دره درگز مشهور شد و به زبان مادری ام -نالی ده ره گه زی -گفته می شود ) ادامه داشت مهدی نجاتی -کارشناس تربیت بدنی - نیز خط نگهدار پایانی و ناظر این مسابقه بود. در آغاز و پایان این نبرد آقایان امیر نادر پناه فرزند تیمور وکربلایی علی بیگی فرزند حیدر (وی عضو شورای روستاست) پیشتازبودند که در پایان این رقابت دوستانه و سراپاخوشی آقایان  امیر نادرپناه فرزند تیمور و کربلایی علی بیگی فرزند حیدر و متین صفاییان فرزند مجتبی در جایگاههای نخست تا سوم نشستند. برای خر برنده 50 کیلو جو برابر 50 هزار توامان پول , خر دوم50هزار تومان پول نقد و خر سوم 10 هزار تومان پول نقد از سوی دهیار و اعضای شورای روستا پرداخت شد.

طلوع فجر آزادی گرامی

از راست به چپ: علی زیدانلو دهیار-هادی جمالی -حیدر بیگی و رحمت فرجی اعضای شورا- و پسر دایی عزیزم حسن سلیمان نژاد

دو چابک سوار برتر

بدون شرح

خر خوش شانس و 50 کیلو جو دو سر

مدیر وبلاگ در حال پیشکش جایزه به نفر دوم

رحمت فرجی رئیس شورا در حال پیشکش جایزه نفر سوم

چه صفایی دارد در میان جمع این روستاییان بی ریا بودن

دو تفنگدار مسابقه-علی یزدانپناه خواننده روستا و احمد براتی راننده روستا

مهدی نجاتی کارشناس تربیت بدنی و ناظر مسابقه-کشتی گیر و با اخلاق

اعضای شورای روستا و چند جوان زحمتکش -در اینجا روستا به دو بخش قلعه بالا وپایین تقسیم می شود

عکاس:مدیر وبلاگ

/ 3 نظر / 50 بازدید
دهیار روز

سلام علی آقا خسته نباشی خوبی؟ در توضیحات عکسات اشتباها اسم دهیار کرناوه محمد زیدانلو نوشته شده لطفا اصلاح کنید دهیار علی زیدانلو هست.

اسماعیل

درود بر کسی که چنین مسابقه ی بجا و متناسبی را برای این ایام پیشنهاد داد...! :) اما از این که بگذریم، از دیدن عکسها و چهره شاد همولایتی های ساده و با صفا لذت بردم.