چهار شنبه پایان سال و دیدار اهل گور

 

چهارشنبه پایان هر سال رسم بر این است که مردم کشور ما در چنین روزی بر سر گور خویشان خویش حاضر می شوند و همچون زندگان از سنگ آن پذیرایی می کنند ، به  این معنا که خرما ، سبزه ، میوه و... را برای شادی روان مرده و نوش جان کردن زندگان بر سر گور می گذارند و به دیگران نیز تعارف می کنند . زیرا باور بر این است که مردگان گر چه در میان ما نیستند اما روان آنها هماره با ماست و این کار روان آنها را نوازش می کند  ، این مهم در روستاها نمود بیشتری دارد وچه بسا مردم این دیار ارزش مردگان خویش را بیشتر می دانند . ما نیز همچون شما این آیین نیک را گرامی می داریم . این چند عکس پیشکش به خوانندگان گرامی آرمانسرا .


موقعیت عکسها : گورستان روستای کرناوه شیرین و لاین نو

 

      روانت شاد

/ 6 نظر / 55 بازدید
ابراهیم ضیایی (هوال)

سلام برا ، سال 90 با تمام خوبی ها و بدی ها و خاطرات تلخ و شیرینش گذشت و یکسال از عمر ما. با تقدیم بهاری ترین درودها ، امیدوارم ایزد یکتا ، در این روز پایانی سال 90 به تمامی دوستان آرامش، آسایش ، نشاط، مهر و محبت ، عشق و وفا ، عمر باعزت ، و روزی با برکت وشادی و سلامتی عطا فرماید. آرزو دارم نوروزی که پیش رو دارید ، آغاز روزهایی باشد که آرزو دارید. امیدوارم عید با بوسه هایش ، بهاربا گلهایش ، وسال نو با امید هایش بر توای عزیز پیشاپیش مبارک باشد بهار عمرتان جاوید و نوروزتان پیروز . سالی به بزرگی اهورا مزدا ، به پایندگی کوروش و به پاکی زرتشت برایتان آرزومندم. نوروز باستانی و آریایی شما مبارک .

ابراهیم ضیایی (هوال)

سلام دوست عزیز، سال 90 با تمام خوبی ها و بدی ها و خاطرات تلخ و شیرینش گذشت و یکسال از عمر ما. با تقدیم بهاری ترین درودها ، امیدوارم ایزد یکتا ، در این روز پایانی سال 90 به تمامی دوستان آرامش، آسایش ، نشاط، مهر و محبت ، عشق و وفا ، عمر باعزت ، و روزی با برکت وشادی و سلامتی عطا فرماید. آرزو دارم نوروزی که پیش رو دارید ، آغاز روزهایی باشد که آرزو دارید. امیدوارم عید با بوسه هایش ، بهاربا گلهایش ، وسال نو با امید هایش بر توای عزیز پیشاپیش مبارک باشد بهار عمرتان جاوید و نوروزتان پیروز . سالی به بزرگی اهورا مزدا ، به پایندگی کوروش و به پاکی زرتشت برایتان آرزومندم. نوروز باستانی و آریایی شما مبارک .

siavash

زیبا بود [اضطراب] .سپاس [گل]

سایت الله مزار

سایت الله مزار زبان، فرهنگ، هنر، موسیقی، ورزش و آداب و رسوم پسندیده کرمانج شمال خراسان سایت الله مزار خانه کرمانج هاست به ما سر بزنید www.ellahmezar.ir چشم به راهتان هستیم

سایت الله مزار

سایت الله مزار زبان، فرهنگ، هنر، موسیقی، ورزش و آداب و رسوم پسندیده کرمانج شمال خراسان سایت الله مزار خانه کرمانج هاست به ما سر بزنید www.ellahmezar.ir چشم به راهتان هستیم

علي اصغر رافتي

سلام بسيار عاليست ممنون