کـــــــــــَـــــــــــــــرْناوِه شیــــــــــــــــــــــــرین karnaveh shirin


پیرامون فرهنگ و زندگی مردم زادگاهم(کورمانج- تات) که از دل و جان دوستشان دارم

نویسنده: ژینا ضیائی لائین - پنجشنبه ۱۳٩۱/٥/٥

وصیت نامه پاسدارشهید اسماعیل ضیائی لائین

 


 
 
 

اسماعیل ضیائی لائین

فرزند : محمد علی- مجرد

زاد روز: 1341 هجری خورشیدی

محل خدمت و شهادت : جزیره مجنون

گونه عملیات : بدر

تاریخ شهادت : 22/12/1363

 

پدرم –درود بر توکه چونان ابراهیم فرزند خویش را به فرمان خدای بزرگ به قربانگاه فرستادی ، بدان وآگاه باش که اسماعیلت هرگز از فرمان باریتعالی سرباز نمی زند و مرگ در راه خدا را جز سعادت نمی داند و زندگی را جز جهاد در راه عقیده درست نمی داند و شهادت را جزو بهترین نعمتهای خداوند می داند .

برادرم:راه خدا بهترین و برترین راههاست پوینده و کوشنده در این راه باش .

وصیتم به پدر وبرادرانم این است که! بعد از شهادتم سیاه نپوشند و عزا نگیرند چون شب دامادی ام است . و خوب می دانید قلب و روحم همیشه پیش معبودی بود که از همه کس به او نزدیکترم و این آرزوی من بود و می خواهم که شیرینی ونقل و میوه بدهید و افتخار کنید که برای اسلام و برای مردی به جهاد رفتم که نایب صاحب الزمان (عج) و برای حق و حقیقت و مبارزه با کفار است .چه خداوند گفته (ما مِن قطرهٍ احبَ الله مِنْ قطرهٍ هُم فی سبیلِ الله ) یعنی هیچ قطره ای در مقیاس حقیقت در نزد خدا از قطره خونی که در راه خدا ریخته شود بهترنیست .

و من می خواهم که با این قطره خون به عشقم برسم که راه خدا هست.

ای برادران عزیز ! هوشیار باشید و غیر اسلام و قرآن به چیز دیگری فکر نکنید .هرچه خیر وصلاح انسان است در این کتاب نهفته است و شما سعی کنید که راه خدا را ترویج نمایید و در این راه از بذل جان ومال خویش دریغ نفرمایید.پدر و برادرانم و همرزمان عزیزم ! 1- این آب وخاک ومکتب ------------حفظ آنها کوشش کنید و نگذارید بدست اجنبیان از بین برود .2 – اسلحه ام
را زمین نگذارید و راهم را ادامه دهید که اطمینان دارم ادامه خواهید داد 3-رهبر عزیز را تنها نگذارید وهمیشه از او تبعیت کنید .4-امیدوارم هیچ وقت به من ناکام نگویید چون در نهایت کامم را گرفتم که بهترین نعمتهاست.

اکنون که وصیت نامه مرا باز کرده اید و می خوانید می دانم چشمانتان اشکبار شده، چون ذاتاً در نهاد هر خانواده ای موجود است که وقتی فردی از خانواده اش شهید و یا بمرگ عادی و طبیعی از دنیا برود در لحظه اول غمگین می شود و سپس با صبر خداوندی استقامت می کنند.

نکته : این نوشته برابر با اصل وصیت نامه ای است که به قلم خود شهید نوشته شده و نزد مدیر وبلاگ استکه بنا به بایستگی دوباره نویسی شده است . هیج جای نوشته را دگرگون نکردم تا حفظ امانت شود (آنجایی که ---- شده در اصل وصیت نامه نوشته ناخوانا بود). پیکر پیل تن شهید پس از آسمانی شدن ، شهر و روستا و دشت دیار جابجا شد تا بوی خوش شهادت و ایثار برای همیشه در کوی و برزن کشور شهید پرور و شهیددوست ایران جاری باشد . در پایان پیکرش در زادگاهش روستای کرناوه شیرین به امانت به خاک سپرده شد،و به مادر شیرنش پیوست تا چنین کیمیایی را تا فردای واپسن نگه دارد و به صاحبش بسپارد.

 

پاسدار شهید اسماعیل ضیائی در منطقه جنگی