کـــــــــــَـــــــــــــــرْناوِه شیــــــــــــــــــــــــرین karnaveh shirin


پیرامون فرهنگ و زندگی مردم زادگاهم(کورمانج- تات) که از دل و جان دوستشان دارم

دربند کرناوه شیرین

دربند، جاییکه زندانیان را برای مدتی و چه  بسا برای همیشه در آن نگه می دارند و جاییکه در روستاها آغاز یا پایان روستاست. آنهایی که در روستا زندگی می کنند یا کرده اند با این مفهوم آشنایی دارند. البته اگر روستایی به طور مادرزادی آباد نباشد و چشمه هایش به جای آب گوارا و سرد، خاک بجوشاند و کاریزش کُنام موشان و روبهان باشد همان معنای نخست را می دهد که مردمانش در بند اند!؟ کرناوه ی ما روزگاری ، روزگاری داشت . آبش فراوان و مردمانش مهربان ، پیرانش مشکل گشای منطقه بودند و معتمد و اینک....!؟

این عکس که از غروب پر غربت روستا حکایت می کند و بر پهلوی چپ آن زنان و مردانی سالهاست که آرمیده اند و در سکوت مرگبار خود خواب ساکنان روستا را بر می آشوبد ، پیشکش به همه مردم روستا که دوستشان دارم.

   + ژینا ضیائی لائین - ٢:٤۳ ‎ق.ظ ; جمعه ۱۳٩٢/٤/٢۸

دمی با جوانان کرناوه

این عکس خاطره انگیز در یکی از روزهای خوب خدا در زو روستای سردسیری و خوش آب وهوای بابا رمضان گرفته شده است.شاید یکی از روزهای تیرماه 88 باشد.میزبان دوستان من بودم. چه چایی گورایی بود جایتان خالی و چه بی ریا دور هم نشستیم آن روز . خاطراتی از گذشته را مرور کردیم و چه حالی که نکردیم.این عکس پیشکش می شود  به آنانیکه تپش دلهایشان جز برای روستا و زندگی در روستا نمی تپد.

از راست به چپ:

1- غلامحسین صابر(غلامحسین عیسی تات)

2- حسن سلیمان نژاد(حسن لَلِی)

3- رمضان یزدانپناه(رمضون اسمایل حمو)

4-شال به سر -ناشناس

5-علی اصغر ضیائی لائین(علی شیرین)

6- محمد یزدانپناه (ممد دَده لی رمو)- ایستاده 

   + ژینا ضیائی لائین - ٢:٠٠ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ۱۳٩٢/٤/٢٠

با رای مردم شوراهای روستا مشخص شد

حماسه سیاسی 24 خرداد به پایان رسید . دل ها از تپش افتاد . هر که به هر رنگ و نیرنگی که می توانست از مردم رای جمع کرد و سرانجام شد شورا ؟!. نه برای چند روز و چند ماه بلکه برای 4 سال که خودش عمری ست. اینک آیا گزینش شده ها شایسته و بایسته بودند یا خیر ؟ داوری اش با مردم و قولهایی که داده بودند و کارهایی که انجام خواهند داد مشخص می شود .

از 5 نفر که در روستای کرناوه شیرین نامزد شورا شده بودند آقایان:

1- حیدر بیگی( حیدر عیسو توره)

2- هادی جمالی (هادی خنو)

3-رحمت فرجی(رحمت فرج) 

به مدت چهار سال مدیریت روستا را خواهند کرد.بسیار امیدوارم که آینده سبز روستا و پر از صفا را با برنامه های خوب خود و طرحهای به جا  را برگردانند. کاش

   + ژینا ضیائی لائین - ۱:۳٠ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ۱۳٩٢/٤/٢٠